Renkli Ağaç Yongaları ile Toprağınızı Koruyun ve Toprağınıza Renk Katın

Bahçenizi Güzelleştirir, Kurumasını Önler ve Yabani Otların Çıkmasını Önler

BAHÇE DEKARASYONU

 
Renkli ağaç yongası çevre düzenlemelerinde, peyzaj çalışmalarında, çocuk bahçelerinde kullanılmaktadır. Yumuşak bir ağaç türü olduğundan kıymık yoktur, çürümez ve bakteri oluşmaz, renkleri bitki köklerinden sağlanır ve kimyasal içermez. Toprağı iklim şartlarından korur ve yabani otları önlemekte kullanılır. Farklı renk çeşitleri ile farklı bir görünüm sağlar.

NEDEN RENKLİ AĞAÇ YONGA ?

Renkler bahçeyi ve çevreyi güzelleştirir.  Bahçeniz de çiçekler dışında kalan kısımları doldururken fazla bir renk seçeneği yoktur, genelde kahverengi topraktır. Renkli Yonga bahçe sahiplerine geniş renk seçenekleri ile arzu ettikleri gibi dekore etmelerini sağlar. Toprağı korur ve bitkilerin gün boyu daha iyi besin almasını sağlar. Sulamayı azaltır. 

Nerelerde kullanılır?

İdeal kullanım yerleri; çevre düzenlemeleri ve bahçe düzenlemeleridir, Parklarda, yürüme yollarında, çocuk oyun bahçelerinde. Aynı zamanda saksı çiçeklerinde ve iç mekan düzenlemelerinde de kullanılabilir. 

Renklerini ne kadar süre korurlar ?
Tüm sezon renklerini muhafaza ederler. Peyzaj mimarları renklerin 6 ile 7 yıl arasında dayanıklı olduğunu belirtmektedirler.Dış mekanda hava koşullarına göre 3. sene sonrasında renkler matlaşmaya gider. 

Ağaç Yonga neden yapılmıştır ?
Özel bir kaç ağaç çeşidinden yapılan Ağaç Yongaları yine farklı bir teknik ile bitki kökleri ile renklendirilirler. Kesinlikle ağaç kabuğu ihtiva etmezler.

Renklendirmeler zararsız mı ?
Kesinlikle zararsızdır.  Tamamıyla doğal renklerdir, katkı yoktur.  Kullanılan renk özleri çocuk oyuncaklarında kullanılan renk özleri ile aynı standarttadır.Bu TUEV Vienna, TUEV Munich, ve professional school Weihenstiphan tarafından bir çok testlere tabii tutularak onaylanmıştır. 

Renkli Yonga koruyucu bir tabakamıdır?

Mükemmel bir koruyucu tabakadır.  5cm kalınlıkta konulduğunda Yabani otların oluşumunu önler, toprağın uçuşmasını önler, hava ısısının değişmesinde yüksek soğuklar ve sıcaklarda toprağı korur.  Toprağın pH derecesini kontrol eder. Renkli Yonga toprağa ağırlık olarak bir baskı yapmaz ve bu sayede toprağın hava almasını engellemez. Her türlü bitki ile kullanılabilir. Bitki altına konulan dekoratif taşlar sıcaklığı, ve soğuğu  bitki köküne yansıtarak bitkinin kurumasına yol açar.


Ne tür renkler mevcut


6 çekici renk ile üretilmekte  mavi,sarı, yeşil,kahverengi, koyu kahve,turuncu, kiremit kırmızı. Bunların dışında daha küçük kesim ama çok farklı renkler.