Renkli Ağaç Yongaları ile Toprağınızı Koruyun ve Toprağınıza Renk Katın

Bahçenizi Güzelleştirir, Kurumasını Önler ve Yabani Otların Çıkmasını Önler

COCOMAT

Avrupa ve Uzakdoğu fidanlıklarında, seralarında kulanılan Cocomat ile  müşterilerinize göze hoş gelen, yabani otsuz ve temiz bir saksı sağlarsınız. Yanısıra yamaç çalışmalarında toprağın erozyonu, yabani ot çıkışını engeller, %15 daha az su kullanımı sağlarsınız. Dikey bahçelerde plastik üzerine konulduğunda daha doğal görünüm sağlarsınız. 
 
Hepsinden önemlisi saksı yetiştiriciliğinde maliyetleri kısarsınız. 

COCOMAT SAKSI - GÜL YETİŞTİRME

Cocomat saksılarda yetiştirilen güller için 6-7 ay köklendirme için  beklenmez. 1 ay sonrasında güller saksı ile toprağa dikilir. Bu sayede gül satışı her ay devam eder. Para ve zaman kaybı yaşamazsınız.


HİNDİSTAN CEVİZİ LİFİ DİSKİ – FIDAN VE SAKSI YETİŞTİRİCİLİĞİ İÇİN

Hindistan cevizi meyvesinin orta tabakasından elde edilir. Dünyanın en yaygın ikinci organik malzemesi olan odun özünü (linyin) içermektedir. Odun özünün ateşe ve mikroba dayanıklılık, mor ötesi ışınları engelleme ve sağlamlık gibi birçok özelliği vardır.

 

COCOMAT DİSKİ

Cocomat organik bir malçtır. 90% Hindistan cevizi lifi ve bağlayıcı madde oarak 10% nispetinde 100% doğal lateks kullanılır. Hammaddenin çok kaliteli olmasından dolayı yabani ot çıkışını önler.

Suyu ve havayı mükemmel geçirgenliği toprağın kurumasına engel olur.

Ani hava değişikliklerini sıcak/soğuk olarak toprağa ve fidana yaşatmaz ve bu sayede fidanı dondan ve kuraklıktan korur.

Her çeşit gübre ile kullanılır. Geliştirici olur ve saksı üzerinde düzgün bir yüzey sağlar.

              

Yabani otların bitkinin/fidanın köklerini sarmasını engeller, saksı yüzeyinin otla dolmasını engeller.Bitki gübreleme aşamasında tamamen yosun ve likenden arınmış haldedir. Bu sayede bitkinin/fidanın normal oluşumu dışında ki renk değişimlerini önler.

Cocomat Diski yaz aylarında özellikle kuru iklimlerde 10-15% su tasarrufu sağlar.

   Salyangoz oluşumunu engeller.

Hortum ile sulamalarda saksı içerisindeki toprak kaybını ve suyun toprağa düşmesinden kaynaklanan toprak sıçramalarını önler, bu sayede hastalığa sebebiyet veren organizmaların yayılmasını önlersiniz.

Cocomat Diskleri yabani otların oluşumunun engellemesinde  90-95% ten daha fazla verimlidir.Toprak ve hava koşularına göre 8 ila 18 ay arasında ömürlüğü vardır.

Cocomat Diskleri sayesinde işçilik maliyetleri azalır ve zamanınızı diğer işlere yoğunlaştırırsınız.

Kimyasal ürünlere karşın iyi bir alternatiftir.