Renkli Ağaç Yongaları ile Toprağınızı Koruyun ve Toprağınıza Renk Katın

Bahçenizi Güzelleştirir, Kurumasını Önler ve Yabani Otların Çıkmasını Önler

ÇİM PASPASI

SİGMA MAT NEDİR?

Yaya trafiğinin yoğun olduğu park ve bahçelerde,  golf sahalarında  ve bunun gibi kullanım alanlarında çimi koruyan bal peteği görünümünde modüler  tabaka.

 

UYGULAMA ALANLARI

Sigma Mat farklı kullanım alanlarında doğal yerleştirilmiş ve bakımı yapılan tüm çimlerde kullanılabilir. Kullanım alanları; golf sahaları, parklar, okul oyun bahçeleri ve çiçek bahçeleri yani birçok çim alanlarında kullanılmaktadır.

UYGULAMA ÖNCESİ HAZIRLIK

Zarar görmüş çim toprağının havalandırılmasından sonra besleyici kum serpiştirilerek yüzeyin yumuşak ve hassas bir tabaka haline getirmek son derece önemlidir.  İyileştirme işleminden sonra düzgün bir yüzey için düzleştirme işlemi yapılır ve ardından sağlıklı çim ekildikten 1 hafta sonra Sigma Mat koruyucu  petek örtüsünü yerleştirebilirsiniz.

·         Havalandırma ve besleme

Bu işlem toprağın rahat nefes almasını sağlar. Ev bahçelerinde bu işlem 15cm ile 20 cm derinliğe kadar bahçe malası ile yapılır.

·         Düzleştirme

Toprak yüzeyi baskı silindiri ile hassas ve düzgün bir yüzey oluşturulur.

·         Çim ekimi

Sağlıklı çim düzleştirilmiş ve iyileştirilmiş toprak üzerine ekilir.Yeni çim ekilmiş alanın Sigma Mat yerleştirilmeden 1 yada 2 hafta üzerinde dolaşılmaması için koruma altına almalısınız.

·         Sigma Mat uygulaması

Kuvvetlendirilmiş UV yüzey koruma ve antioksidan maddesi ile Sigma Mat’ın ömrü diğer peteklere göre renk değiştirmeden daha uzun ömürlüdür, çim ekiminden sonra en az 1 hafta sonra Sigma Mat yerleştirebilirsiniz.

 

SIGMA MAT ÖZELLİKLERİ

1.       Altıgen yapı ( Bal peteği şekli).

 

Sigma Mat altı gen yapısıyla mükemmel bir dayanıklılık ve denge sağlar, vücut ağırlığını dengeli bir şekilde dağıtarak kayma riskini en aza indirger.

 

2.      Uluslararası Patentli Batma Plakası.

 

Bu basit plakalar Sigma Mat’ın toprağa gömülmesine/batmasına etkin bir şekilde mani olur. Bu sayede çim ezilmez.

 

3.     Diğer çim koruma modülleri birleşme kenarlarından özellikle yaz aylarında şişme yapar veya eğilir. Sigma Mat bu problemi her modülün arasına yeterli boşluk bırakarak çözüldü.

 

4.     Kolay Montaj –Sürgü Model Kilit Sistemi.

 

Hızlı ve kolay montaj; dayanıklı polimer pim ve kanca ile modülleri birleştirmek çok kolay bir şekilde yapılır.Pim ve Kanca renk uyumu için çim ile aynı renktedir.

 

5.    Tasarım Harikası Koruma Uçları.

Bu Çim görünümlü koruma uçları, çimin uzaması için yeterli aralıkta tasarlanmıştır böylece fotosenteze yardımcı olur.

 

6.     İçbükey/Konkav Kenarlar.

 

Çimin kökleri peteklerin altına yayılması için petek kenarları konkav şeklindedir. Çim uzadıkça Sigma Mat’ı sarmalar ve yüzey stabil doğal görünüm elde eder.

 

7.     Mükemmel Geri Kazanım.

 

Kaliteli hammadeden üretim, Sigma Matın esnek yapısını ve mükemmel şok emici özelliğini senelerce muhafaza etmesini sağlar.

 

8.     Yıpranma ve Renk Deformasyonu olmaz.